Direktori soovid kooliperele aastalõpuks ning 2021. aastaks

Kallis koolipere!


Lõppev 2020. aasta on olnud meie uuele koolile, tunnistagem, tormiline: esimene lend vahvaid lõpetajaid, sealhulgas koos kuld- ja hõbemedalite sajuga, hulk lahkunud õpilasi, aga ka õpetajaid. Võiks ka öelda, et toimunud on erinevate (kooli)kultuuride, hoiakute, harjumuste arsaamade ristumised, millel olid ka tagajärjed. Samas on lisandunud suur hulk uusi motiveeritud inimesi ja meie väärtuste veendunud edasikandjaid. On selgelt esile tõusnud õpetajaid, kellest on saanud meie põhiväärtuste kandjad ning samuti õpilasi, kes oma tegevusega künnavad vao, mille täitmine on väljakutseks järgmistele lendudele ja põlvedele – meie kooli raudvara. Need on inimesed, kelle mõtetest ja tegudest joondutakse, keda armastatakse ja keda hinnatakse. 


Sellel teekonnal on tekkinud küsimusi, et millised on siis need meie väärtused, millest ikka on kõneldud. Et millist kooli me siis soovime ja millist asja me siin õieti ajame? Kas see kõik on õige, mida ja kuidas me teeme? Jah, meie koos õpetajate, püüdlike õpilaste ja edumeelsete vanematega tõesti arvame nii. Ja õpetajad muide, ei ole siia sattunud juhusliku Exceli tabeli koostamise alusel, vaid on hoolikalt valitud, kutsutud ja oodatud. Et luua Ida-Virumaa õpilastele parim õpikeskkond koos ausa ja hea gümnaasiumiharidusega, mis annaks tugeva põhja ja konkurentsivõime meie õpilastele  –  et neile avaneksid mistahes maailma ülikoolide uksed. Eelkõige aga kasvaksid meilt tublid inimesed, kes oskaksid armastada oma perekonda ja kodumaad, väärtustada inimeste vahelisi häid suhteid, et headest inimestest kasvaksid veel paremad inimesed.

Me saame hästi hakkama. Oleme läbinud uue kooli alguse küllaltki valuliku teekonna, saatnud sõnumid kogukonnale ja kuulanud ka inimesi ning veendunud, et meie kurss ausale ja tugevale eesti gümnaasiumiharidusele Ida-Virumaal on õige, pöördumatu ja aina uusi poolehoidjaid võitev. Ja:

Majakana valgustades
tervet Eestimaad,
koos vallutame homse,
avara maailma.


Sündigu nii! Tänan kogu kooliperet lõppeval aastal – õpetajaid, südamega tehtud töö ja hoole, õpilasi huvi ja motivatsiooniga õppimise ning üksteise toetamise eest ning vanemaid oma peaaegu täiskasvanud laste toetamise eest kodude poolt. Soovin teile kaunist aastalõppu koos lähedaste ja kallite inimestega ning tegusat ja õnnelikku saabuvat uut aastat! Toredat koolivaheaega ja kohtumiseni uuel aastal! Edasi, kallis koolipere!


Teie Hendrik Agur