Emakeelepäeva pidulik aktus

12. märtsil tähistas Kohtla-Järve Gümnaasium pidulikult emakeelepäeva. Aktus toimus veebi vahendusel ning külla tuli lastekirjanik ja Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk. Oma kõnes rääkis Tomusk väga põhjalikult keele hääbumisest ning põhjendas, miks seda ei tohiks Eesti keelega lähitulevikus juhtuda. Eesti keel on sama rikas ning arenenud kui teised laialt levinud ja tuntud keeled, lihtsalt meie keelel on vähem kõnelejaid. Samuti jäi kõlama mõte, et tarkus ei tule internetist ja sotsiaalmeediast, vaid ikka raamatuid lugedes. Ainult nii avaneb meie silmaring täielikult.

Ekraanikuva aktusest

Muusikaliseks vahepalaks kõlas Kermo Vinkleri esituses Marek Sadami laul “Tulbid ja Bonsai”.

Kermo Vinkler "Tulbid ja Bonsai"

Emakeelepäeva raames sai koolipere osa võtta üleskutses “Minu lemmik eestikeelne sõna ning miks mulle meeldib eesti keel”. Kõige ilusamateks sõnadeks osutusid öö, lumi, kämmal, armastus, (murdesõna) pudsunudsija ja veel palju muid sõnu.

Sõna võttis ka meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja Eliisa Puudersell, kes andis kooliperele edasi väga siirad mõtted keele hoidmise ning selle targalt kasutamise kohta.
“Minu õnn on end vahel kaotada sõnasse ära nii, et ühtäkki kogu ümbritsev maailm lahustub. Ma usun, et selles peitubki keele, emakeele rikkus, hinge küllus ning see on midagi, mida me peame hellalt hoidma.” (Eliisa Puudersell)

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Eliisa Puuderselli sõnavõtt

Aktusele panid punkti meie kaunid lauljad Pipi Triinu ja Mirtel, kes esitasid kooli ansambliga laulu “Me armastame Eestit”.

Laul "Me armastame Eestit" Pipi Triinu ja Mirteli esituses

Soovime kõigile kaunist emakeelepäeva!