Hendrik Aguri tervitus

Tere tulevased õpilased ja õpetajad! Täna on 15. aprill ning see on minu esimene päev Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktorina. Peaaegu samasugune tunne on nagu läheksin 1. septembri aktusele… kunagi lapsepõlves. Ootusärevus ja pisuke teadmatus tuleviku ees, põimitud põnevuse ja kihuga – hakata ometi peale. 

Tubli väike rakuke on meie uue kooli asju seni üleval hoidnud, aitäh Eda Liepkalns ja Olga Bertram ning loomulikult pai Ülle Matsin Viljandist, kes suuremeelselt ja abivalmilt on abiks olnud kooli alustamisega keerukatest aegadest läbi tüürimisel.

Võtan nüüd vedamise üle ning eesmärk on vaid üks: teha uuest Kohtla-Järve Gümnaasiumist Ida-Virumaa hariduse pärl, reaal-, loodus- ja humanitaarainete lipulaev ning erineva kultuuri- ja keele taustaga inimeste võrgustik, kus inimesed tunnevad end õnnelikult. Kus inimesed rikastaksid üksteist oma annete ja rõõmsa meelega ning püüdlustega saada paremaks inimeseks.

Kooli heaks toimimiseks on vaja luua tubli ja ühiseid väärtusi kandev meeskond. Suurem osa õpetajaid on juba leitud, kuid meid on veel vaja. Selleks kuulutame välja täiendavad konkursid ning head inimesed ka kaugemalt – hoidke palun silmad avali ja soovitage meile tublisid õpetajaid ja inimesi, kes soovivad täita rolli kooli arengumeeskonnas. Tulemine Ida-Virumaale ei ole ainult töö, vaid missioon ja au, millel on suuremad mõjud, kui ainult ühes koolis õpetamine.

Teeme Ida-Virumaale ühe hea ja ägeda kooli. Soovin head koostööd kõigile!

Teie Hendrik Agur