“Future Starts Here”2024

24. mail toimus taaskord kauaoodatud riigigümnaasiumide vaheline loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna võistlus FUTURE STARTS HERE, seekord Ida-Virumaal Sinimägedes, Vaivaras.

Võistluspäeval pandi proovile nutikus, osavus, tehniline taiplikkus, eelnevad teadmised, leidlikkus ning meeskonnas töötamise oskused. Lisaks sai Jõhvi Gümnaasiumi võistkonna liige Anastassia võimaluse teooriat praktikas kinnitada, minnes kaaspiloodiks Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor Hendrik Agurile, kellega tehti väikelennukiga Cessna mõned tiirud võistlusala kõrval karjamaa kohal ja prooviti lennukilt (jahukotiga) täpsusviset, mille tabavuse kohta tegid pakkumised kõik osalevad võistkonnad.
Algselt pingelisena tundunud võistlus kujunes põnevaks ning meeleolukaks ja seda kinnitas ka osalejate väga positiivne tagasiside korraldajatele. 
Lõputseremoonial jagati kõikidele auhindu, mille olid välja pannud nii sündmuse toetajad kui ka korraldaja. Samuti said auhinnatud ka kolm parimat meeskonda:
I KOHT- Tabasalu Gümnaasium
II KOHT- Kohtla-Järve Gümnaasium
III KOHT- Nõo Reaalgümnaasium

CTF Tech eriauhinna pälvis Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium.
Eriülesande “Lennuk” teooriaosas jagasid esimest kohta Paide Gümnaasium ja Jõhvi Gümnaasium võrdselt. Loosi tahtel pääses praktilise ülesande teostamisele kaaspiloodiks ja täpsusviskajaks Jõhvi Gümnaasiumi võistkonna liige. Eriauhinna kõige täpsema ennustuse eest täpsusviske tulemuse osas pälvis samuti Jõhvi Gümnaasium.

Palju õnne kõigile!
Täname osalemast võistkondi: Saaremaa Gümnaasium, Saue Riigigümnaasium, Paide Gümnaasium, Viimsi Gümnaasium, Narva Eesti Riigigümnaasium ja Narva Gümnaasium!
Olite väga tublid, näitasite üles ülimat pühendumust ning head meeskonnatöö oskust.

Kohtla-Järve Gümnaasium tänab kõiki osalejaid ja toetajaid, kes tegid võimalikuks FUTURE STARTS HERE toimumise.
Täname: Haridus- ja Teadusministeerium, Robomiku, CTF Tech, Kiviõli Seikluskeskus, Huvi Outdoor, Tartu Ülikooli Teaduskool, Sinimägede Muuseum, Sinimäe Põhikool, Taltech Virumaa Kolledž ja Selver!
Südamlik tänU ka Kohtla-Järve Gümnaasiumi vabatahtlikele õpilastele, kes palaval päeval vastu pidasid ning rõõmuga osalejatele toeks ja abiks olid nii kohtunike kui ka toetava jõuna.
Eriline tänu KJG reaal- ja loodusainete õppetoolile, kes olid võistluste ajuks ja eestvedajaks: õpetajad Helika Toikka, Maarika Virkunen ja Sergei Pavlov ning õppetooli õpetajad ja partnerid.
Aitäh kogu KJG meeskond, kes oli FSH 2024 toimumisel abiks ja vedajaks:
õpetajad Jaanus Iva, Jelena Mirt, Tanel Laudma, Ainikki Seppar, Krista Piir, Kairi Ojandu, Inessa Žukova, Daniil Morin, Gisela Kastein, Argo Laaneväli, Laura Kubjas, Mailen Remmelg ja Anar Kulpas ning õpilased Mark Kreivald, Edana Kännu, Alina Vassiljeva, Mario Polshin, Egor Stepanov, Mait Mihkel Toikka, Keneli Aasamägi, Ketlin Kriisa, Kirke Otti, Mariann Pukk, Gertrud Rande,Anneli Riimast, Sandra Seppa, Ignat Domozhilov, Sarah Dell, Johannes Kaukes, Konstantin Kubarski, Kuldar Mänd, Marie Lisette Prits, Karol Raidma,Simon Henry Peepmaa, Ekaterina Pantileeva, Maryan Mikiveer.

Täname kõiki osalejaid ning näeme juba järgmisel aastal, et nautida taas üheskoos teadust!