G1 õpilased Eesti Teaduste Akadeemias

30. märtsil võtsid Kohtla-Järve Gümnaasiumi G1 õpilased osa Eesti Teaduste Akadeemia ja Academia Pernaviensise poolt väikesele valikule Eesti õpilaskonnast korraldatud koostööseminarist “Mis sünnib ristteel?”. Au oli kohtuda akadeemikute Jüri Engelbrechti, Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri ja matemaatikaprofessori Krista Fischeriga. Lugupeetud akadeemikud tutvustasid õpilastele akadeemilist elu ja võimalusi, mis avanevad inimestele, kes tegelevad teadusega. Teadlased kutsusid üles päeva jooksul kogutud märksõnu ja teadmisi analüüsima, mõtestama ja igaüks enda jaoks olulist tähendust looma. Üks aga on selge: hea haridus on see, mis annab inimesele võimaluse isiklikuks autonoomiaks ja rahuloluks, aga ka vastutuseks koos sellest tulenevate privileegidega enesearenguks.

Lisaks Kohtla-Järve Gümnaasiumi õpilastele osalesid koostööseminaril ka Tartu Jaan Poska ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased.

Täname Kohtla-Järve linnavalitsust õpilaste transpordi eest Tallinna ja tagasi! #teadusonlahe#VallutaHomne#nooredonandekad #üksplussüksonneli