Riigikaitseõppurite väljasõit

Kohtla-Järve Gümnaasiumi riigikaitseõppurid käisid 9. märtsil õppekäigul Tartus. Päeva esimene pool veedeti Lennundusmuuseumis, kus tutvustati lennundusajalugu ja lennutehnikat, millega sõditi nii esimeses kui teises maailmasõjas.

Õpilastel oli võimalik näha ja katsuda üle kahekümne viie lennuki ja nelja helikopteri. Tegevust ning uudistamist jagus mitmeteks tundideks. Peale kosutavat lõunat Tartu Kutsehariduskeskuses suunduti Kaitseväe Akadeemiasse, kus õpilastel oli võimalus vaadata sõjamuuseumi eksponaate, tutvuda sõjaajalooga, vaadata ja proovida erinevaid relvi ning varustust.

Kaitseväe kadetid rääkisid oma õppimisest ja töötamisest akadeemias, tutvustasid sõdurielu, näitasid oma elamistingimusi sõdurite ühiselamis ja pidasid huvitavaid loenguid õppimisvõimalustest Kaitaeväe Akadeemias.
Ringkäik Kaitaeväe Akadeemias oli õpilaste jaoks suur spndmus, sest sellenäolisi ekskursioone korraldatakse aastas vaid ühe korra ja Kohtla-Järve Gümnaasium osutus sel aastal valituks.

Kindlasti said kõik õpilased juurde teadmisi meie riigi kaitsmisest maa-,õhu-, ja mereväes ning kes teab, võib-olla sirgub just mõnest meie kooli õpilasest meie riigi kaitsja!

Aitäh õpetaja Jevgeni Sarrile, kes õpilastele sellise õppepäeva korraldas!