Ida-Viru Keskhaigla ja Kohtla-Järve Gümnaasium sõlmisid koostöölepingu valikainemooduli “Meditsiin ja tervishoiualused” läbiviimiseks

2. septembril 2022 toimunud spordipäeval allkirjastasid Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Tohver ja Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur koostöölepingu – arstid ja kolleegid haiglast hakkavad juhendama kooli meditsiinimooduli kursuseid, samuti suunduvad õppurid edaspidi praktikale haiglasse. Peale koostöölepingu sõlmimist võtsid organisatsioonide juhtkonnad sportlikule tervisepäevale kohaselt mõõtu ka sõbralikus teatejooksus.

Esimese aasta baaskursuse käigus antakse õpilastele üldteadmisi Eesti tervishoiusüsteemist, arstikutsest, meditsiinieetikast, õendus- ja hooldustööst, radioloogilistest uuringutest ja laborimeditsiinist. Teisel aastal on rõhk arstlikel erialadel. Räägime kirurgiast, sisehaigustest, anestesioloogiast, erakorralisest meditsiinist, nakkushaigustest. Esimesed kaks kursust lõppevad praktikumidega. Esimesel aastal toimub haigete põetuspraktika, mille jooksul on õpilastel võimalus olla abiks meie õendus- ja hoolduspersonalile. Teise aastal pakume noortele vaatluspraktikat haigla erinevates osakondades. Nii esimese kui teise õppeaasta lõpus osalevad õpilased silmaringi avardatavatel õppekäikudel. Lõpuklassis pakutaval kolmandal kursusel osalevad enim motiveeritud õpilased. Kursuse fookus on anda abiturientidele keskhaigla tööst veel sisukam ülevaade ja võimalus osaleda üritustel, näiteks doonoripäeval, töövarjupäeval, lisakoolituspäevadel ja karjäärinädalal.

Suur tänu Ida-Viru Keskhaiglale meie sportlikul tervisepäeval tervisetelgis noortele põnevaid terviseteadmisi jagamast. Tervisetelk oli kogu spordipäeva vältel asjalikku siginat-saginat täis. Oleme tänulikud ja ootame juba põnevusega eesseisvat koostööd!