Teaduskonverents Kohtla-Järve 5.0- Tulevik algab siin
Teaduskonverents keskendub linna tulevikule ja teaduse tähtsusele selle kujundamisel. Konverentsi eesmärk on muuta mitmekultuuriline tööstuslinn elavaks ja ühtseks kogukonnakeskuseks, kasutades selleks teaduse populariseerimist ja tehnoloogilisi lahendusi.
Teaduskonverents pakub võimalust inspireerida meie noori nägema Kohtla-Järve tulevikku positiivses valguses, tuues esile tegusate ja tublide inimeste rolli linna arendamises.
Esinejad:
- Erik Abner on Tallinnas sündinud geeniteadlane ja kirglik teaduse kommunikeerija. Varasemalt on ta uurinud erinevaid viiruseid, autoimmuunhaigusi, ravimite mõjusid ning verevähke. Praegu on ta Tartu Ülikooli genoomika instituudi funktsionaalse genoomika teadur ning tema igapäevatöö keskendub inimgeneetika uurimisele. Teaduse populariseerijana on Erik rahvale tutvustanud nii geneetika, viroloogia kui ka paleontoloogia teemasid erinevates kanalites, sealhulgas televisioonis, ajalehtedes ja sotsiaalmeedias. Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmena soovib ta inspireerida Eesti noori tegelema teadustega ning õpetada neid küsima õigeid küsimusi ümbritseva maailma kohta, rõhutades teadusliku mõtteviisi tähtsust.
- Eduard Petlenkov on Tallinna Tehnikaülikooli täisprofessor tenuuris ja Arukate Süsteemide keskuse juht. Tema teadustöö fookuseks on targad andmepõhised algoritmid tehniliste süsteemide juhtimiseks. Ta alustas uuringud tehisnärvivõrkude valdkonnas umbes 25 aastat tagasi. Viimastel aastatel on Eduard Petlenkov tegelenud aktiivselt hoonete tehnosüsteemide energiatõhusa juhtimisega ja selle rakendamisega praktikas.
- Fedor Stomakhin lõpetab hetkel andmeteaduse magistrit Tartu Ülikoolis ning töötab Cyberneticas programmeerijana. Varasemalt on ta töötanud ka andmeteadlasena. Tööl tegeleb põhiliselt tehisintellekti ja selle rakendamisega, näiteks oli ta üks hiljutise RIA tellitud Tehisintellektitehnoloogia riskide ja nende leevendamise võimaluste uuringu autoreid. Käesolevalt tegeleb Fedor Euroopa kaitsevõimekuste arendamisega küber- ja infosõja tingimustes ühe Euroopa Kaitsefondi projekti raames – seda samuti AI abiga. Vabal ajal hoiab end kursis tehisintellekti arengutega, õpib võõrkeeli ning kannab isarolli. Ehkki tema teaduskonverentsi ettekande pealkiri “Tulevik tehisintellekti varjus” on tumedates toonides, siis ettekandes ei jää kindlasti mainimata ka tehisintellekti pakutavad võimalused, mis on Fedori meelest üsna ahvatlevad.
- Anna Volkova on TalTechi inseneriteaduskonnas energiatehnoloogia instituudis soojusenergeetika professor. Samuti on ta uurimisrühma juht- projektis “Nutikad kaugküttelahendused ja kasvuhoonegaaside emissioonide keskkonnamõju integreeritud hindamisel.”
- Igor Krupenski -HeatConsult kaasasutaja ja tegevjuht; Eesti Inseneride Liidu asepresident.