Kohtla-Järve Gümnaasium pälvis Kultuurkapitali aastapreemia

Kohtla-Järve Gümnaasium korraldas 2023. aastal mitu suursündmust, mis rikastasid Ida-Virumaa kultuurielu. Kontsertetenduse “KIIP!?” ja laulupäeva “Laulutungal” korraldamise eest pälvisime Kultuurkapitali aastapreemia tunnustuse.

 
KONTSERTETENDUS “KIIP!?”:

Kohtla-Järve gümnaasium pälvis kevadel kooliteatrite riigifestivalil laureaadi tiitli etendusega “Metsalise märk”. Mais esietendus Kohtla-Järve kultuurikeskuses sellel põhinev kontsertetendus “Kiip!?”, kus Ida-Virumaa noored muusikud, lauljad, näitlejad ja tantsijad astusid lavale koos maestro Olav Ehalaga. Järgnesid mängukorrad Jõhvis, Narvas ning 1. septembril toimus Alexela kontserdimajas “Tarkusepäeva suur finaal”, kus õhtu esimeses osas jagas inspireerivalt ja humoorikalt oma mõtteid tehisaju mõjust inimesele ning hariduse tulevikule ajuteadlane Jaan Aru. Õhtu teisele osale pandi väärikas punkt ulmelise kontsertetendusega “KIIP!?”,

Et üks üldhariduskool on võimeline midagi sellist produtseerima, on imeline saavutus, mille taga on professionaalsus, sihikindlus, tahe, aga ka koostöö ja mängurõõm.
 
 
 
IDA-VIRUMAA KOORIDE LAULUPÄEV “LAULUTUNGAL”:
11. juunil kutsus Kohtla-Järve gümnaasium Iisaku laululavale kokku 12 Ida-Virumaa koori, et üheskoos laulutungal leekima laulda. Ida-Virumaal on koorimuusikast ja ühislaulmistest rõõmu tuntud juba üle-eelmisest sajandist. Kooslaulmised ja laulupeod panid tugeva aluse koorimuusikale ja traditsioonidele.
Kogu koorilaulu alustaladeks on meie maakonna huvi-, tava-, ja muusikakoolid ning rahvamajad, kus igapäevaselt kokku saadakse ja rahvalaule õpitakse.
Selleks, et rahvalaulutraditsioon Ida-Virumaal ei hääbuks võttis Kohtla-Järve Gümnaasium sel aastal laulupäeva korraldamise enda kanda. Kokku võttis ühislaulmisest osa 247 lauljat. Dirigendina tegi kaasa Hirvo Surva. Ühislaulmise lõpetas KJG folkrokkbänd Kratt.
 
 
 
Kultuurkapitali aastapreemiad antakse üle 20. jaanuaril 2024 Sillamäel.
 
 Palju õnne ja suur tänu kõikidele tublidele panustajatele ning osalejatele!