Kohtla-Järve Gümnaasiumi segakoor ja noorteorkester XII noorte laulupeol 30.06-2.07.2023

2022/2023 õppeaasta alguses kokku pandud Kohtla-Järve Gümnaasiumi segakoor ning mitmeid aastaid tegutsenud noorteorkester said võimaluse koos sadade teiste kooride ja orkestritega Tallinnas laulukaare all esineda!

Kohtla-Järve Gümnaasiumi segakoor ja noorteorkester osalesid XIII noorte laulu- ja tantsupeol “Püha on maa”. Ida-Virumaalt osales laulupeol kokku kaks orkestrit ja kaks segakoori. 

Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkester kvalifitseerub oma koosseisult pigem estraadiorkestriks – rütmigrupp koos kitarride ja trummisetiga, puhkpillid, ksülofon, vibrafon ja kui on parasjagu mängijaid, siis ka keelpillid. Laulupeo mõistes ei kvalifitseeru selline koosseis ei puhkpilli- ega ka sümfooniaorkestrite liiki, sestap tuli laulupeol osalemiseks peale puhkpillimängijate kõikidel pisut ümberprofileeruda: näiteks klaverimängija kellamängijaks, kitarrist väikese trummi mängijaks jne. Oleme uhked enda noorte üle!

Täname segakoori dirigente Lilian Reinmetsa ja Indra Mirell Zeinetit tubli töö ja eestvedamise eest segakoori loomisel ja ülestöötamisel ning samuti noorteorkestri juhendajaid. Täname tublisid segakoori lauljaid ja noorteorkestri mängijaid. Olete tublid ja aatelised laulupeotraditsiooni edasikandjad Ida-Virumaal ja Kohtla-Järvel.

Kool on teie üle uhke, aitäh, palju õnne ja edasi!
#laulupidu
#KJGsegakoor
#KJGnoorteorkester

 

Galerii leitav SIIT: https://kjg.ee/meie-kool/galerii-2/