Noortekonverents Lahe Koolipäev 2022

11. novembril osalesid viis aktiivset Kohtla-Järve Gümnaasiumi noort Tallinnas, Alexela Kontserdimajas toimunud eesti suurimal noortekonverentsil “Lahe Koolipäev”!

Oma inspireerivaid mõtteid, õpetlikke kogemusi ja elutarkusi olid noortele jagama tulnud mitmed oma valdkonna eksperdid. Oma lugu jagas näiteks üks Eesti armastatuimaid heliloojaid, pianist ja ka pedagoog Olav Ehala, rahatarkusest jagas näiteks noortele õpetussõnu Eesti naisinvestorite klubi looja Kristi Saare, alati särav ja sarmikas koreograaf ja tantsuõpetaja Jüri Nael julgustas noori otsima ja leidma oma tee. Hoogne ja mitmekülgne koolipäev sütitas kahtlemata nii meie kooli kui ka ülejäänud 1200 Eestimaa koolinoore sees soovi muuta oma teekond vähemalt sama põnevaks, kui on olnud seda konverentsil kõnelejate omad.

Lahe Koolipäev raames toimus juba 15. korda ka Hea Eeskuju konkurss, millega tunnustatakse neid koolinoori, kes on oma vabast tahtest viinud kodukandis ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu. See on suurepärane võimalus tõsta esile neid, kelle tublid saavutused seni tähelepanuta on jäänud. Innustada neid, kel esimene samm enda tegude poole veel astumata. Noorte silmapaistvatest tegudest kõneldes näidatakse, et nad ei ole vaid tulevikutegijad, vaid tublide tegude elluviijad juba täna.

Hea Eeskuju 2022 üks finalistidest oli ka meie G3 õpilane Mirtel Põdra!

Mirtel on äärmiselt kohusetundlik ja pühendunud noor Ida-Virumaalt, kes paistab silma nii tänu oma õppeedukusele, lauluoskusele, kui ka kohalikku kultuuriellu panustamisele. Mirtel on süvitsi pühendunud muusikale, õppides muusikakoolis, olles suurepärane solist ja korraldades kontserte nii koolikaaslastele kui ka kogukonnale. Ta on edukalt osalenud mitmetel spordi- ja õpilasvõistlustel ning esindanud oma kooli ja kodukanti väärikalt olümpiaadidel ja konkurssidel. Asudes 2020. aastal õppima Kohtla-Järve Gümnaasiumisse, sai väga hea õppeedukusega Mirtel lisaks veel ka kooli muusika- ja kultuurielu üks olulisemaid eestvedajaid. 11. klassis korraldas Mirtel omaloominguliste laulude konkursi “Väike laul suurele lavale”, kus astus ta ka ise lavale. Projekti jätkab ta ka käesoleval aastal. Lugematu arvu kohustuste kõrvalt suudab Mirtel alati jääda rõõmsameelseks ja heatahtlikuks. Mirtel paistab silma mitmel elualal, panustades alati rohkem, kui temalt oodatakse.
Äärmiselt vahva on, et selleaastase noortekonverentsi “Lahe Koolipäev” korraldusmeeskonnas tegutses osalejate koordinaatorina Eestimaa noortele aasta kõige ägedama ja suurema noortesündmuse korraldamise nimel ka meie G3 õpilane German Kabantšuk.
Oleme uhked ja tänulikud meie tublide noorte eest!
Fotod: Janne Jüsmä

There is no gallery selected or the gallery was deleted.