Pöördelised 90ndad Ida-Virumaal – debatt värvikate ja mõjukate Ida-Virumaa poliitikutega

 90ndad Eesti lähiajaloos olid tormilised ja murrangulised. Läbi laulva revolutsiooni Nõukogude ikkest targalt vabanenud noor taasiseseisvunud Eesti põdes läbi kõikvõimalikke lastehaigused  —  maffiameeste poolt üksteise mahanottimine paremate piirkondade jagamisel, nõukogudemeelsete katsed taastada vene võim, 1993. aasta katse korraldada Ida-Viru referendum. Heitlustes võimu, keele ja piirkonna arendamisel mängisid võtmerolle kümned toonased elujõulised juhid ja poliitikud.

  1. aprillil Kohtla-Järve Gümnaasiumi kogukonnakohvikusse Koht 37 ongi kutsutud toonased värvikad poliitikud Valeri Korb, Viktor Andrejev ja Nikolai Kutašov, kellel on ehe ajalooline mälu ja suuremal-vähemal määral ka otsustav roll toonaste sündmuste arengus.

 

Debatti juhivad tunnustatud ajakirjanikud Pavel Ivanov ja Erik Gamzejev!

Pavel Ivanov on 35 aastat tegutsenud venekeelses meedias. ETV venekeelsete saadete peatoimetaja, ajalehtede Estonia ja Vesti nedeli vastutav väljaandja, MK-Estonia peatoimetaja- Töötas siseministeeriumi pressiosakonnas, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhatajana. Viimased 7 aastat tegelenud info-ja meedia analüütikuna. Raadiosaate Kirillitsas EEsti saatejuht (Kuku), Raadio 4 saatejuht, paljude arvamuste ja materjalide autor. 2023 Lõimumisvaldkonna preemia laureaat.

 

Erik Gamzejev, Ida-Virumaa eestikeelse ja -meelse ajakirjanduse elushoidja juba 30 aastat. Ida-Virumaa suurima meediaväljaande Põhjarannik peatoimetaja, kus on töötanud alates 1992 aastast. Tõeline Ida-Virumaa patrioot, kellele läheb korda kõik, mis Ida-Virumaal toimub. Pole asja ega inimest Ida-Virumaal, mille või kelle kohta ta ei teaks kümneid fakte ja tõikasid. AHAA preemia laureaat, aasta ajakirjanik 2019 ja Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler.


Ürituse algus 18.00, avatud on kohvik!