Pühendame ”Väike laul suurele lavale” Ida-Virumaa koolirahule

16. detsembril toimub Jõhvi Kontserdimajas Ida-Virumaa koolinoorte omaloominguliste laulude konkursi “Väike laul suurele lavale” finaalkontsert, mille korraldaja Kohtla-Järve Gümnaasium pühendab koolirahule Ida-Virumaal. 

Pühenduse ajend tuleneb pingelisest olukorrast, mis on tekkinud Kiviõli I Keskkoolis ning mille koolipere liikmed on kõik tasuta kontserdile kutsutud. Samuti kingitakse pääsmeid teistele lähikonna koolidele. Loodame, et tore ja rõõmus kontsert paljude muusikalembeste õpilaste esituses aitab lahjendada viimasel ajal tekkinud pingeid ning lisaks jõulurahule, tuua ka koolirahu kõikidesse koolidesse Ida-Virumaal.

Inimeste vaheline koostöö ja mõistmine ning lugupidamine erinevate rahvuste ja kultuuride vastu on ka üks Kohtla-Järve Gümnaasiumi koolipere põhiväärtustest.

“Iga kooli jaoks on tähtis tagada koolipere heaolu, turvatunne ja rahumeelne ning motiveeriv õpi- ja töökeskkond. Koolid on õpilaste jaoks ning kõik protsessid koolis peaksid lähtuma eelkõige õpilastele paremate arengutingimuste loomisest. Seda nii kooli, kui koolipidaja vaatest. Kutsume Ida-Virumaa koole tegema rohkem omavehlist koostööd ja koolipidajaid olema oma koolidele tublideks ja kõrge vastutustundega partneriteks,’’ ütles Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur.

Kontserdil ‘’Väike laul suurele lavale’’ kõlavad sügisel konkursile esitatud laulud, millele on heliloojad Tõnis Kõrvis, Siim Aimla ja Teno Kongi teinud toredad orkestriseaded. Lood kõlavad Jõhvi Kontserdimaja suurel laval Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri ja Ida-Virumaa koolide solistide esituses. 

‘’Soovime noorte omaloomingule anda võimaluse särada suurel laval ning innustada noori autoreid ja esinejaid olema julged ning tegelema loominguga. Meie kontsert on ehe näide sellest, kuidas lihtsast kasvõi telefoniga salvestatud noore viisijupist võib saada suur teos orkestri ja solistidega, mis kantakse ette sadade kuulajate-vaatajate ees suurel laval,” lisas projektijuht Kätlyn Jürisaar. 

Kontserdi piletid on müügil Piletilevis: LEIA SIIT!