Rahvusvaheline muusikapäev pani koolimaja kõlama

Rahvusvaheline muusikapäev 1. oktoobril pani koolimaja kõlama õpilaste ja õpetajate endi esitatud muusikapaladega. Vahetunde täitsid nii üksikesitajate kui erinevate koosseisude poolt ette kantud palad. Esinejad astusid üles nii varem ette valmistatud kui spontaansete etteastetega. Mõned koosseisud sündisid kohapeal või pandi kokku spetsiaaselt selleks päevaks, näiteks õpetajate ansambel, mis lõbustas kooliperet päeva viimases vahetunnis. Loomulikult andis oma osa ka kooli noorteorkester, mis alustas oma ühiseid proove juba enne kooli avamist, juulikuus. 
Elav muusika kooli enda õpilaste ja õpetajate poolt lõi muusikapäeva meeleolu kogu koolipäevaks. 

Vaata muusikapäeva galeriid SIIT

Muljed muusikapäevast meie õpilase sulest: 

Uhiuue gümnaasiumi esimene muusikapäev

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal ning seda tähistatakse 1. oktoobril kogu maailmas. Sel aastal tähistas rahvusvahelist muusikapäeva ka esimest aastat tegutsev Kohtla-Järve Gümnaasium, kus õpib ja õpetab nii palju särasilmseid ning hakkajaid inimesi, kes suutsid üheskoos helisema panna hommikupooliku ning lisaks veel kolm vahetundi, kogukestusega umbes kaks tundi. 

Hommikul kooli jõudes olin ma eesootava päeva pärast veidi mures, kuna eelmisel õhtul suutsin välja mõelda negatiivse stsenaariumi, kuidas gümnasistid on ka siis nutimaailmas, kui otse nende silme ees sünnib maagia – avaneb muusika kordumatu maailm. Olin heas mõttes üllatunud, kui etenduskunstide õppejõud Neeme Kuningas klaveri taga istet võttis, mängima hakkas ning juba koolis olnud õpilased kogunesid esimestesse ridadesse istuma, et jälgida õpetajat klaveril musitseerimas. Need, kes tulid koolibussiga või saabusid lihtsalt hiljem, said juba uksel kuulda muusikapäeva helisevat algust, kui kostus aeglane, heledate ja kergete ning veidi tumedamate ja raskemate toonide vahel hõljuv pala, mida mängides muutus mängija mõtlikuks ja kuulaja pisut nukraks. Enne tundide algust tervitasid ja raputasid koolisolijaid unest kolm neidu G2 lennust, mängides emotsionaalset ja melanhoolset lugu “Faded”. Päeva juhatas sisse Neeme Kuningas, soovides kõigile kaunist, rahulikku, harmoonilist muusikapäeva. Hommik lõppes “Ukuaru valsiga”.

Meloodiline vahetund algas G1 neidude tõlgendusega popiidol Bruno Marsi laulust „Just the Way You Are”. Esitajate versioon kurva alatooniga laulust pani tardunult kuulama nii aatriumis kui ka teisel korrusel viibijad. Järgnevalt esitati kurvameelsuse balansseerimiseks hoogsam pala. See vahetund pani mõtlema elu võlust ja valust.

Lõuna kõrvale serveeriti nii klassikalist muusikat kui ka eelmise sajandi 70ndate Rootsi kultusbändi ABBA lugu „Money, Money, Money”. Lõunavahetunni muusikaliseks desserdiks esitas Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkester popurii multifilmide tunnusmuusikatest, mis tekitas kõigis elevust ning äratundmist – see oli ju taustamuusika meie lapsepõlvele.

Muusikapäevale panid punkti „Helisevad Õpsid”. Solistidena esinesid Neeme Kuningas ja Lilian Reinmets, moodustatud ansamblis mängisid erinevaid pille teised õpetajad ja ka direktor ise. Õpilaste seas tekitas kõige suuremat hämmastust füüsikaõpetaja Mart Kuurme –tagasihoidlikust pedagoogist oli saanud virtuoosne pianist. Väga paljud õpilased kasutasid oma nutikat abimeest sellise kordumatu koosluse ja efektse minikontserdi salvestamiseks.

Olen rääkinud osade meie kooli õpilastega ning kuulnud neid ka omavahel arutamas  muljeid muusikapäeva minikontsertidest. Enamikule meeldis idee ning teostus – muusikapäevast saadud positiivset emotsiooni kinnitab aga asjaolu, et paljud meist jagasid klippe tolle päeva enimmeeldinud esitustest nii üle Eesti kui ka piiri taha.

Gea Maris Räis G3 RL E1