Riigigümnaasiumide suvepäevad Ida-Virumaal 2023

15.-16. augustil toimusid riigigümnaasiumide töötajate suvepäevad Ida-Virumaal, mida korraldasid ühistiimina Jõhvi ja Kohtla-Järve gümnaasiumid. Üle 200 õpetaja, koolitöötaja ja koolijuhi kogunesid Kohtla-Järve ja seejärel Jõhvi gümnaasiumisse, et tutvuda lähemalt meie koolide, inimeste ja väärtustega.
Pärast esmakohtumist ja tutvumist koolidega suunduti avastama Ida-Virumaad / Ida-Võlumaad. Valida sai kaheksa erineva avastusretke vahel:
* Kohtla-Järve linnatuur koos linnapea Virve Linderiga
* Põlevkiviõli tööstushiiu Viru Keemia Grupi külastus
* Seikluslik veematk Aidu karjääri kanalites kaatritega
* Virtuaalrännak Toilas ja avastusretk põhjarannikul koos Vallo Reimaaga
* Salapärane Sillamäe — linnatuur tulevase riigigümnaasiumi direktori Arno Kaseniidu juhatamisel
* Innovaatiline maakonnakeskus Jõhvi – linnatuur Jõhvi Gümnaasiumi õpetaja Erika Pravega
* Maa-alused seiklused Eesti Kaevandusmuuseumis Kohtla-NõmmelJalgsimatk loodus- ja ajaloohuvilistele Vasknarvas (bruunid, skeeta, ordulinnus)

Esimese päeva õhtuks koguneti Peipsi äärde Karjamaa külla puhkekeskusesse “Suvi”, kus kuulati Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri eurolaulude kava, söödi Ida-Viru kutsehariduskeskuse kokkade poolt valmistatud elamuslikku õhtusööki, mängiti Arukate õpilaste akadeemia formaadis loodusteaduste teemalist mälumängu ning tantsiti unustamatu peobändi Cherrywood saatel kuni keskööni.

Lauake-katab-end-stiilis hõrgutistega katsid koolid üle Eesti erinevate piirkondade roogadega GAZ-51 veokasti, mis oli kohandatud pikaks toidulauaks.

Teise päeva sisustasid hommikune ühisujumine Peipsi lainetes, metsajooks ja jooga, peale mida tegid suvepäevalised sisulist koostööd erinevate ainevaldkondade töögruppides.
Suvepäevadele pani väärika punkti haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, kes andis ülevaate viimastest suundmutusest Eesti hariduspoliitikas, ootustest riigikoolidele ja eesti keelsele haridusele üleminekust.

Täname kõiki osalejaid, korraldajaid, toetajaid ja koostööpartnereid. Jõhvi ja Kohtla-Järve gümnaasiumide ühine suvepäevade korraldustiim andis osalejatele hea emotsiooni ja mõnusa turvatunde: oleme üks vahva riigikoolide võrgustik, kes on üksteise jaoks alati olemas ja toeks ning ikka selleks, et meie õpilastel oleks parim arengukeskkond.

Head algavat õppeaastat soovides,
Jõhvi ja Kohtla-Järve gümnaasiumide ühise suvepäevade korraldustiimi nimel
Tatjana Ait ja Hendrik Agur

Pildid on leitavad SIIN: https://kjg.ee/meie-kool/galerii-2/