Riigigümnaasiumite teadusvõistlus “Future Starts Here” 2023

19. mail toimus teist korda üle-eestiline riigigümnaasiumite vaheline teadusvõistlus Future Starts Here. Seekordseks toimumiskohaks oli Kohtla-Nõmme Eesti kaevandusmuuseum, kus õpilased said lisaks põnevatele ülesannetele imetleda ka Ida-Virumaa lummavat tehismaastikku.

Future Starts Here on teadusvõistlus, mille eesmärk on proovile panna gümnasistide nutikus, loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna teadmised ja meeskonnatöö oskus kasutades selleks mitmetahulisi ja elulisi ülesandeid.
Päeva jooksul said noored teadushuvilised lahendada erinevaid ülesandeid, mille olid neile ette valmistanud Enerhack Estonia, TalTech Virumaa kolledž, Shape Robotics, Keskkonnaministeerium (Life IP CleanEST programmiga) ning samuti ka Kohtla-Järve gümnaasiumi õpetajad. Võistluse lõpetas loodetavasti traditsiooniks saav raketi ehitamine ja lennutamine.
Lisaks said osalejad päeva lõppedes osa ka maa-alusest ekskursioonist kaevanduses. Nii mõnelegi oli see esimene kord, kuid kõigi sõnul väga ainulaadne kogemus!

Kogu päeva osalejaid jälginud hindajatel oli hea meel, et osalejad näitasid üles tegutsemisrõõmu, meeskonnatööd ning ei kartnud väljakutseid vastu võtta!
👉VI koha saavutas Rakvere Riigigümnaasium
👉IV koha saavutas Paide Gümnaasium
Suur aitäh kõigile osalejatele, õpetajatele, saatjatele, külalistele, toetajatele, korraldustiimile ja ilmataadile, kes õnnistas meid sooja ja päikesepaistelise ilmaga!
Kohtumiseni järgmisel aastal!