Tähistasime Frankofoonia päeva Prantsuse Instituudi kultuuri- ja kommunikatsioonivaldkonna juhi Ulla Kihvaga!

23. märtsil tähistasime Frankofoonia päeva erilise külalisega!

Koolipere liikmetel oli võimalus saada teada kõike põnevat prantsuse kultuurist! Meil oli rõõm virtuaalselt kohtuda Prantsuse Instituudi kultuuri- ja kommunikatsioonivaldkonna juhi Ulla Kihvaga, kes jagas oma inspireerivaid kogemusi Prantsusmaal, prantsuse keeles õppimise ja eluga.

Ulla sattus ise prantsuse kultuuri juurde juba kaheksa aastaselt ja seda juhuslikult. Elu viis edaspidi prantsuse keele ja kultuuriga aina enam kokku. Gümnaasiumis õppis ta prantsuse keelt ning ülikoolis läks mitmeks aastaks Prantsusmaale õppima, mis süvendas huvi ja kirge selle keele ja riigi vastu veel enam. Ulla jaoks on eriti rikastav olnud just uute inimestega tutvumine, kellega koos prantsuse kultuuri jagada ja koos tegutseda.

Ulla elas ülikoolis õppides Prantsusmaal Rouen ja Grenoble linnades. Näiteks Rouen ülikooli läks Ulla õppima, sest talle väga meeldib kunst, eriti just impressionism. Rouen`i piirkonnas on impressionism arenenud ja seal on aktiivselt tegutsenud ka paljud kunstnikud. Samuti naudib Ulla tänavakultuuri ja -kunsti. Näiteks soovitab ta osa võtta Ida-Virumaal mitmeid aastaid toimunud tänavakunsti festivalist “Rural Urban Art”. Festivali raames peaks Kohtla-Järvele tulema ka prantsuse kunstnik Maxime.

Rural Urban Art`i tegemisi saab jälgida nende Facebooki kontol: https://www.facebook.com/ruralurbanart/  

Keel ja kultuur käivad kokku ning Ulla soovitab nii prantsuse keele kui ka teiste keelte õppimisel ümbritseda end just selle keele kultuuriga. Igal noorel, kellel on huvi rahvusvaheliste suhete vastu ja meeldivad erinevad kultuurid, on kasulik õppida ka prantsuse keelt.

Täname Ulla Kihvat, kes meiega niivõrd inspireerivaid kogemusi ja teadmisi jagas!

Lisaks leiab põnevat infot veel:
Prantsuse Instituut Eestis: https://www.facebook.com/if.estonie/  
Prantsuse Suursaatkond Eestis: https://www.facebook.com/France.en.Estonie/