Teadlaste Öö Festival 2023

  1. septembril toimus TalTech Virumaa Kolledžis juba traditsiooniliseks saanud Teadlaste ÖÖ Festival ning oma töötoad kõikidele huvilistele avasid nii kolledž kui Kohtla- Järve gümnaasium. Toimunud festivali teemaks oli tehisintellekt ning selle saladused.

Kohtla- Järve gümnaasiumi töötubade idee tekkis reaal- ja loodusainete õppetooli õpetajate mõttetalgute tulemusena. Selge oli see, et tegevus peaks olema jõukohane ja huvipakkuv nii pisikesele kui ka veidi suuremale uudistajale. Nii sündiski kolm töötuba: 

  • “Tehisaju ehitamine”- milline näeb välja tehisintellekt siis, kui tal on “nägu”. Lisaks pakkus töötuba erinevaid võimalusi materjalide taaskasutamiseks.
  • “Molekulide mudelid”- tutvust sai teha erinevate keemiliste ainete molekulidega.
  • “Inimene ja/või AI?”- kumma loovus on suurem, kas inimesel või tehisintellektil. Töötoas osaleja tõmbas omale pimesi 4 sõna: värvuse, elusa ja eluta asja ning tegevuse. Sellest sündis lause, mille põhjal osaleja sai joonistada pildi, kirjutada luuletuse või jutukese. Sama lause põhjal joonistas/ kirjutas hiljem tehisintellekt.

 

                                                                                     Foto: Näide AI loomingust “Politseinik keerutab lillas munas”

Kõik gümnaasiumi töötoad olid väga populaarsed ning osalejad lahkusid rõõmsate ja õnnelikena. Õpetajate eriline tänu kuulub vabatahtlikele: Mario Polshin, Ekaterina Butšinskaja, Artjom Porshnev, Andrei Kotyakhlov, Karina Rumbahh, Elizaveta Artyukhina, Nelli Škaleta, Ronan Malinkin, Enton Berendsen ja Ines Tellis- te olite suurepärased!