Arukate Õpilaste Akadeemia: täppis- ja loodusteaduste eri

Kas teie teate, milline haridus on meie presidendil Alar Karisel? Just selle küsimusega sai 19. jaanuaril Kohtla-Järve Gümnaasiumis alguse Hariduskopteri mälumängusari Arukate Õpilaste Akadeemia: täppis- ja loodusteaduste eri. 

Neljaosalise Ida-Virumaa põhikoolide, gümnaasiumide ja kõrgkoolide noortele suunatud mälumängusarja eesmärgiks on innustada õpilasi süvenema enam täppis- ja loodusteaduste valdkonda, sidudes teoreetilisi teadmisi praktiliste näidete ja reaalse eluga. Lisaks klassikalistele küsimustele pidid õpilased lahendama näiteks ka eksperimentaalse ülesande ning määrama Keskkonnaameti esindajate poolt kaasa võetud püügivahendeid.

Ehkki võitjakoolid selgitatakse välja kõigi nelja mängu tulemuste põhjal, paistsid sel korral oma teadmiste ja meeskonnatööga eriti silma Sillamäe Gümnaasiumi, Kohtla-Järve Järve kooli, Kohtla-Järve Gümnaasiumi ja TalTech Virumaa Kolledži võistkonnad! Suur kiitus kindlasti ka teistele tublidele osalejatele Narva Keeltelütseumist, Jõhvi Gümnaasiumist, Jõhvi Põhikoolist, Kiviõli I Keskkoolist ja Toila Gümnaasiumist.

Arukate Õpilaste Akadeemia II mäng leiab aset juba 2. veebruaril Kohtla-Nõmme Koolis!