Eesti Vabariigi 104. aastapäev

Eesti Vabariigi 104. aastapäeva tähistasime Kohtla-Järve Gümnaasiumi kooliperega pidulikult ja väärikalt.

23. veebruaril tähistasime üheskoos Slaavi Põhikooliga Eesti Vabariigi 104. aastapäeva! Lisaks kooliperedele osalesid väliaktusel ka ümbruskonna lasteaiad, 1. Jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljoni, Tankitõrjekompanii ja Kaitseliidu Alutaguse Maleva võitlejad, Kohtla-Järve linnaorkester ning Kohtla-Järve linnajuhid. Meeliülendava õhulennu ja otsesidega kokpitist tervitasid aktusel osalejaid ka reaktiivõppelennukitega Albatross L-39 ülelennu teinud NATO õhuväe kapten Ahto Sternfeld ja major Mati Sikk. 

Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri sõnul on oluline mõelda nendele, kes andsid elu Eesti vabaduse eest. “Iseäranis täna, kui olukord Euroopas on pingelisest pingelisem ja iga riik peab mõtlema oma kaitsevõime tugevdamisele. Ma soovin väga, et igaüheni teist jõuaks Eesti Vabariigi soojus, tugevus ja ühtsus.”

24. veebruaril kogunesid Eesti Vabariigi 104. aastapäeva puhul Kohtla-Järve Gümnaasiumi liputoimkond ja koolipere esindajad päikesetõusuks Narva Hermanni linnusesse ning Valaste joale, et võtta osa traditsioonilistest Eesti lipu heiskamise tseremooniatest. Meie liputoimkond olid esindatud ka pidulikul pärgade asetamisel Vabadussõjas langenute mälestussamba juures Narva Garnisoni kalmistul ning Kohtla-Järvel Vabadussõja Järve lahingu mälestussamba jalamil.

Hoidkem ja hinnakem üheskoos meie armsat kodumaad! Palju õnne, Eesti!

Meediakajastused meie aktusest:

Põhjaranniku galerii ja videokokkuvõte 23.02.2022: https://pohjarannik.postimees.ee/7461161/ohuvagi-tervitas-kohtla-jarvel-uheskoos-eesti-sunnipaeva-tahistanud-kooliopilasi-ja-lasteaialapsi

Sõdurilehe videoreportaaž 23.02.2022: https://www.facebook.com/s6durileht/videos/265261105632051/

Kaitseväe pildigalerii väliaktusest: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/61058