Hispaania keele ja kultuuride päev

Reedel, 11. oktoobril täitis koolipäeva Kohtla-Järve Gümnaasiumis hispaania keele ja kultuuride päev. Vahetunde täitsid temaatilised mälumängud, tantsud, etteasted ja ühistegevused. Tähistati hispaanlaste rahvuspüha (12. oktoober, ühtlasi päev, mil Christopher Columbus Ameerika mandrile jõudis).

Vaata päeva galeriid SIIT!

 

Õpilase tagasivaade päevale:

Spontaanne pop-up salsatund päeva viimases vahetunnis meie kehalise kasvatuse õpetaja Ainikki Seppar juhendamisel.

Hispaania keele ja kultuuride päev Christopher Columbuse auks

Itaalia päriolu Christopher Columbus ületas Kastiilia lipu all Atlandi ookeani ja jõudis Ameerika mandrile 12. oktoobril 1492, kui otsis tegelikult kiiremat mereteed Euroopast Kaug-Itta. Kolm sajandit hiljem hakati Ameerikas sel kuupäeval tähistama Kolumbuse päeva.

Esimesel vahetunnil tutvustas G1 lennu õpilane Pipi Triinu Nõmmiste kõigile koolisolijatele lühidalt selle päevaga seotud ajalugu ning tänapäeva traditsioone. Tutvustusest selgus, et Eestis on erinevaid koole, kus on võimalik õppida hispaania keelt. Pärast seda tantsis G3 lennus õppiv Alina Pinchuk Hispaaniast, Andaluusia maakonnast pärit ja rahvuskultuuris väga tähtsal kohal olevat flamenkot. Ta tõi oma sooloesituses ehedalt esile flamenkotantsus peituva rütmikuse ja kire. Tantsijanna kleit – see oli kui liikuv kunstiteos, mis lisas tantsule sära ning sõnumit.

Lõunavahetund oli pühendatud mängudele hispaania keele ja kultuuri kohta. Enne mängude algust tutvustati sõnu, mida läheb osalejatel tarvis. Vahetunni esimesel poolel toimus toolimäng, mis oli muudetud eriliseks sellega, et toolist ilmajäänu pidi vastama ühele küsimusele, kasutades sõnu, mida enne oli kõigile tutvustatud. Õigesti vastates jätkasid kõik mängu, valesti vastates lahkus vastaja koos ühe tooliga. Vahetunni teises pooles toimus mälumäng nende riikide kohta, milles on hispaania keelt kõnelevate inimeste kogukond suur. Mängude võitjad said auhinnaks suveniire Hispaaniast.

Päeva viimases vahetunnis toimus spontaanne pop-up salsa tund, mida juhendas kehalise kasvatuse õpetaja ja huvitegevuse koordinaator Ainikki Seppar. Kuigi tunnis ei olnud väga palju osalejaid, oli seda siiski väga huvitav jälgida, kuna tantsijad olid hingega asjasse pühendunud ega läinud sinna nalja tegema. 

Kogu päeva jooksul kostus koolis hispaaniakeelne muusika, mis muutis kogu koolipere temperamentsemaks ja pani neil silma särama.

Ma tean, et hispaania keele ja kultuuride päev andis väga paljudele meist särtsu ning energiat, mida me käesolevasse tuulisesse sügisesse väga vajame. 

Gea Maris Räis

Videokokkuvõte: Alina Ivanova