Ida-Virumaa kooride laulupäev “Laulutungal”

IDA-VIRUMAA KOORIDE LAULUPÄEV “LAULUTUNGAL” IISAKU LAULULAVAL

Saame kokku 11. juunil 2023 Iisaku laululaval, et üheskoos laulutungal leekima laulda. Ida-Virumaal on koorimuusikast ja ühislaulmistest rõõmu tuntud juba üle-eelmisest sajandist. Kooslaulmised ja laulupeod panid tugeva aluse koorimuusikale ja traditsioonidele.

Kogu koorilaulu alustaladeks on meie maakonna huvi-, tava-, ja muusikakoolid ning rahvamajad, kus igapäevaselt kokku saadakse ja rahvalaule õpitakse.
Selleks, et rahvalaulutraditsioon Ida-Virumaal ei hääbuks võttis Kohtla-Järve Gümnaasium sel aastal laulupäeva korraldamise enda kanda.

Lisaks Kohtla-Järve Gümnaasiumi segakoorile laulavad veel üksteist koori maakonna erinevaist paigust: Ahtme Kunstide Kooli lastekoor, Ahtme Kunstide Kooli mudilaskoor, Alutaguse lastekoor, Iisaku Gümnaasiumi mudilaskoor, Iisaku segakoor, Jõhvi Põhikooli mudilaskoor “Jõhvikas”, Jõhvi Põhikooli lastekoor, Kirderanniku koor, Narva-Jõesuu mudilaskoor, Tammiku põhikooli mudilaskoor “Allikas” ja Maleva Põhikooli mudilaskoor.

Kuna Kohtla-Järve Gümnaasiumi kooliperele on väga oluline kultuuripärandi hoidmine, säilitamine ja levitamine, saame seda teha vaid kokku hoides ja koos ühise eesmärgi nimel töötades – koos lauldes.

Kohtume 11. juunil kell 15.00 Iisaku laululaval!