KJG noorteorkester ja segakoor lunastasid pääsme XIII noorte laulupeole “Püha on maa”

Kohtla-Järve Gümnaasiumi segakoor ja noorteorkester osalevad 30. juunist kuni 2. juulini Tallinna Lauluväljakul toimuval XIII noorte laulupeol!

Kohtla-Järve Gümnaasiumi segakoor alustas kooskäimist alles käesoleva õppeaasta alguses, ent mõnusa seltskonnavaimu ja aktiivse prooviperioodi tulemusel lunastati Rakveres toimunud Virumaa piirkonna ettelaulmistel pilet kohe ka XIII noorte laulupeole “Püha on maa”.

Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkester alustas aktiivset tegutsemist juba enne kooli õppetöö algust. 2019. aasta suvel oli koolimaja ehitus oli alles pooleli ja sõna otseses mõttes laoti punastest tellistest välismüüri, kui uue riigigümnaasiumi tulevased õpilased tegid naaberkooli ruumides juba innukalt proove. Nüüdseks on üles astutud kümnetel Ida-Virumaa ja Eestimaa lavadel. Ka noorteorkestri liikmetel on nüüdseks selja taga intensiivne prooviperiood, mille tulemusena astutakse sümfooniaorkestri koosseisus XIII noorte laulupeol.

Palju õnne meie lauljatele-instrumentalistidele tubli saavutuse eest- nüüd jääb üle vaid laulukaare all ühiselt tehtud töö vilju nautida ja koosolemisest rõõmu tunda!