Kohtla-Järve Gümnaasium kutsub 29.11 tasuta giidiga näitusetundi

“Palju õnne!?” on näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust. Arvatakse, et igatsus õnne järele on omane kõikidele inimestele.
Mis on õnn, kuidas seda leida ning miks mõned inimesed ja rahvad on õnnelikumad kui teised? Kui palju õnne on vaja, et olla õnnelik, ja kas saab olla korraga nii õnnelik kui ka õnnetu? Need küsimused huvitavad nii psühholooge, filosoofe, poliitikuid kui ka igaüht meist, kui me oma elu üle mõtisklema jääme.
 
Uuringud on näidanud, et õnne ei peagi alati palju olema. Õnne võib võrrelda aeg-ajalt pilve tagant välja ilmuva päikesega. Meie kogemused saavad värvingu just elu tõusudest ja mõõnadest. Õnnetunne kaotaks oma tähenduse, kui selle kõrval poleks teisi emotsioone.
 
Näituse “Palju õnne!?” eesmärk on uurida seda, mis teeb inimesed õnnelikuks,ning leida vastuseid paljudele heaolu ja vaimse tervisega seotud küsimustele. Analüüsime seda, kui õnnelikud on inimesed Eestis ja teistes riikides ning vaatame, mida saame ise enda ja teiste jaoks ära teha.
 
29. novembril kell 17.00 teeb õpetaja Gisela huvilistele muuseumitunni, kus lisaks teadmistele saad täita ka erinevaid ülesandeid ja arutleda, mis õnn just sinu jaoks on.
 
NÄITUS ON KÕIGILE TASUTA! 
 
Registreeri end muuseumitundi siin: https://forms.gle/AbbNAKjHvRfeQsWn7
 
Näitust toetavad:
Tervisekassa
Eesti Teadusagentuur
Eesti Kultuurkapital
Briti Nõukogu
Hariduskopter
Eesti Tervisemuuseum
 
Huvi korral võta ühendust:
 
NB! “Palju õnne!?” näitus on Kohtla-Järve Gümnaasiumis kõikidele huvilistele avatud kuni 21. detsembrini kell 9-17! Giidi juhendatud näituse külastuseks võta ühendust [email protected]