Päev täis muusikat erinevate stiilidega bändidelt üle kogu Eesti. Kutsume festivalile igast koolist üks kuni kolm bändi. Tuleme oma seinte vahelt välja, tutvustame endid ja oma muusikat üksteisele ning avalikkusele.
Miks Antidolorosum? Erkki-Sven Tüüri müstiline progeroki teos “Antidolorosum” Artur Alliksaare sõnadele sõlmib kokku rokkmuusika püüdlused, keerukuse ja lihtsuse läbi müstiliste sõnumite kõiksusele, jättes kuulajale lahendada iseseisvalt küsimused, kas ehk igas muusikateoses on oma hing ja sügavam mõte, mis kõnetab ja resoneerub kuulajais igaühes isemoodi? Las need küsimused jäävadki.
Festivali toimumisest. Üle-eestiline koolibändide festival “Antidolorosum” toimub 25.märtsil 2023 algusega kell 14.00 Kohtla-Järve Gümnaasiumi aatriumis. Soundcheckid algavad alates kell 8.00 graafiku järgi. Korraldaja poolt on tagatud professionaalne pillide ja vokaali helindamine ning helirežii, korralik PA, pillivõimendused, trummikomplekt, vajadusel ksülofoni, vibrafoni ja percussionide kasutamise võimalus ning elementaarne valgusrežii. Festivalil osalejatele tagatakse hommikusöök, lõunasöök ja festivali lõpetamisel kohvilaud. Avatud on aatriumikohvik Koht37.
Festivali raames toimuvad enne publikule esinemist põnevad muusikatöötoad erinevate oma ala professionaalide poolt. Kaasa teevad Raul Vaigla, Reigo Ahven, Kärt Anton, Kristina Bianca Rantala, Jonas Kaarnamets.
Festivalil on igal bändil esinemiseks 15 minutit koos lavale peale ja mahatulekuga ning enne kontserti soundchecki aeg 20 minutit eelnevalt saadetud graafiku alusel.
Orienteeruv ajakava:
08.00 – bändide kogunemine ja asjade sättimine
08.05 – festivalil osalejate tervitus esimestele saabujatele
08.15 – proovide algus
11.00 – avamine (päeva juhib Teno Kongi)
11.15 – muusikatöötoad (Raul Vaigla, Reigo Ahven, Kärt Anton, Kristina Bianca Rantala, Jonas Kaarnamets)
13.00 – lõuna
14.00 – bändide festivali kontserdi algus
* ploki aeg bändil 15 min (5 min – minek, teavitus; 10 min – esinemine)
19.00 – lõpetamine, tunnustamine
19.30 – afterparty ja jam
21.00 – sündmuse orienteeruv lõpp
Festivalil osalemise tingimused:
osalejad – Eesti koolide (sh. huvikoolide) õpilased ja töötajad
bändi koosseis – vähemalt poole koosseisu ulatuses peavad olema oma koolipere liikmed. Kaasa võivad teha koolitöötajad. Eraldi võivad osaleda ka ainult koolitöötajatest koosnevad bändid või koolide vaheliselt ühiselt loodud bändid.
žanrid ja stiilid – oodatud on erinevad žanrid ja stiilid: rokk-, jazz-, popp-, instrumentaal- ja vokaalinstrumentaal jne. Festivalil osalemiseks ei kvalifitseeru 100-protsendiliselt arvutimuusika abil ning ilma naturaalsete või elektrooniliste pillideta muusikat esitav kollektiiv või esitaja.
esinemise aeg – igal bändil on esinemiseks 15 minutit koos lavale peale ja mahatulekuga ning enne kontserti sound checki aeg 20 minutit eelnevalt saadetud graafiku alusel.
tunnustamine – professionaalsetest muusikutest nõunikekogu võib välja anda festivalil silma paistnud esinejatele tunnustuskirju vokalistide, instrumentalistide, omaloominguliste lugude autorite või bändide kategooriates, mis väärivad esiletõstmist.
taasesitamise õigused – festivalile registreerumisega kinnitab kollektiiv, et annab korraldajale õiguse esinemist ja esitatavat filmida, salvestada, otse üle kanda ja taasesitada korraldaja poolt valitud taasesitamist võimaldatavate vahendite kaudu ja abil. Samuti võib korraldaja kogu festivalipäeva vältel festivali territooriumil viibivaid isikuid pildistada ning avaldada neist vabalt foto- ja videomaterjale.
Festivalil osalemiseks on vajalik allpool oleva registreerimisvormi täitmine koos bändi tehnilise raideriga.
REGISTREERI SIIN: https://forms.gle/WuYM4LQgPraxqtkA9
Registreerimine 1.märtsini 2023