Muljeid NORDPLUS Junior “Dust to diamonds” kohtumisest Sigulda gümnaasiumis

23. jaanuaril startis keskkonnateemaline NordPlus projekt “Dust to diamonds” Lätis. Projekt kestis kokku viis päeva (kuni 27. jaanuarini), mille jooksul saime uusi tutvusi ja ka teadmiseid. Lisaks meile olid kohale tulnud noored ja nende õpetajad Soomest Munkkiniemi koolist, muidugi ka Läti kooliõpilased ise.

Kool asus looduskaunis kohas nimega Sigulda. Esimene projektipäev algas kõigepealt tutvumismängudega, mille järgselt jagati meid töögruppidesse, milles tegime tööd Lätis ning jätkame alustatut Eestis juba aprillis. Iga grupp valis teema. Teemavalikud olid seinast-seina, muidugi olid need kõik seotud keskkonnaga, näiteks oli teemade valikus vee kvaliteet, elektri tarbimine, süsihappegaas meie elus ja muudki põnevat. Töö tulemusena pidi valmima esitlus tehtud tööst ning mõõtmiste ja katsete tulemused. Katseid oli eriilmelisi, just nagu ka teemasid – mõõdeti müra sagedust, CO2 kogust klassiruumides, elektritarbimist ja ka -raiskamist ning valguse kvaliteeti. Lisaks ka vee kvaliteeti ja raiskamist. Vahel juhtus ka, et katsed ei õnnestunud, aga eks vigadest ju õpitaksegi. Lõppkokkuvõttes õnnestus kõigil saada ülevaade uuritud teemadest.

Lisaks projektis ettenähtud töödele saime me kultuurse elamuse. Tutvusime Läti rahvatantsude ja -lauludega. Ka projekti lõpupeol saime tantsida ja laulda nii meie endi kui ka Läti ja Soome laulude saatel. Saime proovida Läti toitu ja tutvuda nii Sigulda kui ka Riia vaatamisväärsustega. Muidugi Siguldas lootsime sõita ka bobikelguga, kuid me vaatasime ainult bobikelgurada, aga n-ö vaatetorni ronimise kogemus, olles enne seda külmaga kõndinud juba 2 tundi, oli samuti omaette seiklus. Samuti saime ise valmistada kuulsat Sigulda jalutuskeppi. Muidugi ka suhelda inglise keeles ja end teises keeles väljendades proovile panna.

Liisi Kauber, G1 TKT

Vaata lisaks NORDPLUS Junior “Dust to diamonds” projekti kohta SIIT!

There is no gallery selected or the gallery was deleted.