Õnne näitus Kohtla-Järve Gümnaasiumis ootab külastajaid

Palju õnne!? 🍀 näitus ootab külastajaid Kohtla-Järve Gümnaasiumis kuni suveni!

Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust.

Arvatakse, et igatsus õnne järele on omane kõikidele inimestele.

Mis on õnn, kuidas seda leida ning miks mõned inimesed ja rahvad on õnnelikumad kui teised? Kui palju õnne on vaja, et olla õnnelik, ja kas saab olla korraga nii õnnelik kui ka õnnetu? Need küsimused huvitavad nii psühholooge, filosoofe, poliitikuid kui ka igaüht meist, kui me oma elu üle mõtisklema jääme.

Uuringud on näidanud, et õnne ei peagi alati palju olema. Õnne võib võrrelda aeg-ajalt pilve tagant välja ilmuva päikesega. Meie kogemused saavad värvingu just elu tõusudest ja mõõnadest. Õnnetunne kaotaks oma tähenduse, kui selle kõrval poleks teisi emotsioone.

Näituse “Palju õnne!?” eesmärk on uurida seda, mis teeb inimesed õnnelikuks,ning leida vastuseid paljudele heaolu ja vaimse tervisega seotud küsimustele. Analüüsime seda, kui õnnelikud on inimesed Eestis ja teistes riikides ning vaatame, mida saame ise enda ja teiste jaoks ära teha.

Näitust on oodatud külastama kõik huvilised lasteaialastest kooliõpilasteni ning miks mitte ka töökollektiivid, kes tahavad oma päeva natuke õnne lisada. Laste külastuse teeb meeleolukaks töövihik-teekonnakaart, mis aitab õnne olemust selgitada ja selle üle arutleda. Vihiku jutustused on koostanud lastekirjanik Anti Saar. Lisaks pakuvad avastamisrõõmu just lastele loodud eksponaadid.

Mitmed eksponaadid ja virtuaalsed testid pakuvad vanematele külastajatele võimalust ennast ja oma soove paremini tundma õppida. Näiteks võib luua oma isikliku tasakaaluratta, mis annab ülevaate enda eluga rahulolust.

Näitusetundi võib tulla näiteks inimeseõpetuse, bioloogia, ühiskonnaõpetuse või mõne muu tunni raames, mis õnne ja psühholoogia teemadega parasjagu kattub. Soovi korral same pakkuda ka giidiga näitusetunde.

Näitust toetavad:

Tervisekassa

Eesti Teadusagentuur

Eesti Kultuurkapital

Briti Nõukogu

Hariduskopter

Eesti Tervisemuuseum

Huvi korral palume ühendust võtta:

Laura Kubjas [email protected]