Põnevaid tegemisi aatriumikohvikus KOHT37

Aatriumkohvikus Koht37 on poolaasta möödunud teguderohkelt. Proovile on pandud nii teadmised kui käeline osavus. 

Iga kuu teisel kolmapäeval on Arukate Akadeemia mälumängusari pannud proovile võistlejate teadmised, avardanud silmaringi ja pakkunud mõnusas koguses huumorit. Õhtut juhib meie oma õpetaja Neeme Kuningas. Mälumängusarja toetab 2022/2023 hooajal Eesti Kultuurkapital!

Oktoobris käisid aatriumkohvikus külas motokrossi ja enduro sõitjad Ivo ja Ralf Kütt. Isa ja poeg, kes juba 6 aastat on ühiselt võistelnud külgvankri sõidus Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes, toonud koju hulgaliselt karikaid ning võitnud nii mõnegi suure võistluse. Juba väikse poisina tee motospordi juurde leidnud Ralfi suust jäi kõlama, et kui midagi väga soovida ja selle nimel palju vaeva näha, siis on kõik võimalik. Õhtu lõpetati meeliülendava demosõiduga koolimaja ees.

Hoogsalt on käima läinud ka teine Eesti Kultuurkapitali poolt toetatav käsitöö töötubade sari. Näiteks on kunsti- ja käsitööhuvilised õppinud erinevaid tehnikaid ja loonud põnevaid unenäopüüdjaid paeluvas makramee töötoas, jõulude eel vedas Kohtla-Järve gümnaasiumi õpetaja Karin Kaup eest omapäraste ja detailiderohke jõulukaartide meisterdamise töötuba. Lisaks töötubade sarjadele on huvilistel olnud võimalik õpetaja Krislin Virkuse juhendamisel meisterdada ka helkureid, kollaaži, maalida jpm. 

Kõige meeldejäävamaks kujunes ilmselt aga novembris toimunud Ukraina kultuuriõhtu, mis vedasid eest meie Kohtla-Järve Gümnaasiumi Ukraina õpilased koos õpetajate ja lapsevanemate abiga. Südantsoojendava õhtu jooksul tutvustati Ukraina kultuuri: näha sai nii väärikaid rahvarõivaid, tantsida rahvatantsu, nautida imelist muusikat ja punuda pärga ning tutvuda riigi põneva ajalooga. Õhtu lõpul said külalised maitsta õpilase Ilja ema valmistatud imemaitsvaid, erineva täidisega vareenikuid. Tänusõnad korraldusmeeskonnale südamliku kultuuriõhtu eest!

Mida aga toob uus poolaasta aatriumikohvikusse Koht37?

Koht37 jätkab uuel poolaastal tegusalt. Ees ootavad juba vana tuttav Arukate Akadeemia mälumängusari, sõbrapäevateemaline meisterdamise õhtu, bändide festival Antidolorosum, Valter Soosalu eestvedamisel harpejji kontsert-töötuba, looduskunst, kus tavapärase lõuendi ja värvide asemel kasutatakse loomise protsessis looduslikke objekte ja elemente, rõivadisain ja palju muud.

Tulemas on põnev poolaasta- seega hoidke silmad-kõrvad lahti ning kohtumiseni aatirumikohvikus Koht 37!