Eesti Vabariigi 105. aastapäeva sündmused Kohtla-Järvel

Kohtla-Järve Gümnaasium, Kohtla-Järve Slaavi põhikool, Kohtla-Järve Järve kool ja Kohtla-Järve Kesklinna põhikool korraldavad koostöös 1. Jalaväebrigaadi Viru Jalaväepataljoni ja Tankitõrjekompaniiga 23. veebruaril 2023 algusega kell 12.00 Eesti Vabariigi 105. sünniaastapäeva tähistamiseks piduliku väliaktuse.

Aktusel on esindatud nii 1. Jalaväebrigaadi Viru Jalaväepataljoni ja Tankitõrjekompanii koosseisud kui militaartehnika, gümnaasiumi riigikaitse õppurid ning lipud toovad koos kaitseväe esindajatega sisse koolide liputoimkonnad. Kaasa teeb Kohtla-Järve linnaorkester, kutsutud on ka ümberkaudsed lasteaiad, linnapea ja linnavõimu esindajad.

“Täna võime öelda, et koolide ühised väliaktused Kohtla-Järvel on muutunud juba traditsiooniks. Rõõmu teeb see, et meiega on liitunud veel kaks Kohtla-Järve kooli, seega võime kindlad olla, et noorte kodanikuteadlikkus ja isamaa tähenduslikkus jõuab järjest suurema hulga noorteni. See on aga tähtis, eriti olukorras, kui meie lähedal, toimub agressor-riigi Venemaa poolt peetav ülekohtune sõda Ukraina vastu. Ka meie kooliperedes on Ukraina õpilasi ning ühtsustunde näitamine ja kasvatamine on praeguses ebastabiilises olukorras erakordselt tähtis,” ütles Hendrik Agur. 

Sobivate ilmastikuolude korral lendab aktusest üle kell 12:07 Eesti õhuväe formatsioonlend lennukitega L 39 Albatros, mis täidavad õhuväes NATO õhuväe missioonidel sihitaja ülesandeid. 

Aktusele järgneb Kohtla-Järve Gümnaasiumi õpilase Lotte Teppe eestvedamisel toimuv MTÜ Mondo Maailmapäev “Lapsed ja noored ühiskonna kriiside keskel”, mis toob Kohtla-Järve gümnaasiumi ja Slaavi põhikooli territooriumitele erinevad laiapindsesse riigikaitsesse panustavad organisatsioonid. Kell 13.00 toimub gümnaasiumi ees paneelarutelu “Inimeste teadlikkus kriisiolukorras käitumisest”. Aktusel osalejatele pakutakse sõdurisuppi ja kukleid. 

24. veebruaril kutsume kõiki koolipere liikmeid kell 10.00 Kohtla-Järvele kalevlaste parki Järve lahingu mälestussamba juurde, kus tähistatakase Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva ning mälestastakse Järve lahingus hukkunuid. 24. veebruari hommikul kell 7.18 oleme koos Kohtla-Järve Gümnaasiumi liputoimkonnaga ka Narva kindluse juures ühisel riigilipu heiskamisel ja peale seda Narva Siivertsi kalmistu vabadussamba juures Vabadussõjas langenuid mälestamas. Samuti on koolipere liikmeid (eriti, kes elavad lähenduses) oodatud ka Valaste joa juures 24.02 kell 7.20 riigilipu heiskamisele.

Tähistame Eesti sünnipäeva koos ja vääriliselt!