Suvi täis muusikat

Ehkki on pikk ja kosutav koolivaheaeg, on Kohtla-Järve Gümnaasiumi muusikute vaheaeg kujunenud aktiivseks kontsert-suveks. Aga noored naudivad ettevõtmist. Suve jooksul annavad kooli noorteorkester ja lauljad kokku kuus kontserti peamiselt ABBA muusikaga – austuseks selle toreda ja suurepärase ansambli auks, mis asutati viiskümmend aastat tagasi. Kontsertidele eelneb alati prooviperiood. Orkestriseaded on teinud Siim Aimla.

ABBA muusika on niivõrd suurepärane ja kaasakiskuv, et noored muusikud naudivad oma ettevõtmist väga. Lauljatest teevad kaasa Pipi Triinu Nõmmiste, Anita Lupina, Mirtel Põdra, Paula Lass ja õpetaja ning õppejuht Lilian Reinmets.

Mida noored muusikud ise kontsert-suvest arvavad? Laulja Mirtel Põdra: ABBA projekt on viinud ja viib meid esinema lavadele, kuhu me tavaliselt ei satuks. Nende pealtnäha lihtsad laulud võivad osutuda päris keerulisteks ning nii on nendega vahest tükk tegemist. Kuid kui nendega lõpuks lavale jõuda ja endast seal parim anda, on ikka hea tunne küll. Eriti kui on näha, et see muusika läheb peale nii vanadele kui noortele. Teha koos sõpradega muusikat, ise seda nautida ja panna rahvas kaasa laulma/ tantsima… mida veel suvelt oodata? Noorteorkestri liige Lotte Teppe: ABBA laulud on üle maailma armastatud ning nende mängimine toob väga nostalgilise tunde südamesse. See projekt annab meile võimaluse mängida imelisi laule noorematele põlvkondadele, kes võib-olla pole kunagi ABBA ansamblist kuulnud. Klarneti peal koos terve orkestriga neid palasid mängides, tulevad külmavärinad alati ihule, sest see on ainulaadne kogemus. Toimunud on kontserdid Kohtla-Järve 75. aastapäeva auks kesklinnas 15. juunil ning suvekontsert koolimaja ees 3. juulil. Ees ootavad kontserdid Jõhvi lennupäeval 24.07 (algusega kell 12.15) ja Tallinna Vanalinnapäevadel Tallinnas Raekoja platsil 13.08 (algusega kell 14.15) kontserdiga, mille pealkirjaks on „Helenduv Ida-Virumaa“. Lisaks mängivad noored 18.08 inspiratsioonipäeval Kohtla-Järve kultuurikeskuse ees, 25.08 Toilas maakonna gümnaasiumiõpetajate koostööpäeval, 27.08 KJG tutvumispäeval ja 28.08 Kohtla-Järve Järve linnaosa päeval. Orkestrist lahkuvad pärast kontsert-suve mõned vilistlased ning seetõttu ootame uusi liikmeid nii oma kui ka Ida-Virumaa noorte seast, kes õpivad ka teistes koolides (ka põhikoolides). Noorte aktiivset kontsert-suve toetab Haridus- ja Teadusministeerium õpihuvilaagrite rahastusega ning oleme selle eest tänulikud. Võidavad noored ja kaasaelav publik. Tulge meid ikka kuulama-vaatama! #VallutaHomne #nooredonlahedad