Ida-Virumaa gümnaasiumide õpilasesinduste koostöökohtumine Kohtla-Järve Gümnaasiumis

30. septembril ja 1. oktoobril kogunesid Ida-Virumaa gümnaasiumide õpilasesindused Kohtla-Järve Gümnaasiumisse oma esimeseks ühiseks koostöö- ja inspiratsioonikohtumiseks.

Koostöö Ida-Virumaa gümnaasiumide õpilasesinduste vahel sai alguse juba eelmisel õppeaastal, kui alustati esimeste koostöökohtumistega. Üheskoos jõudsime järeldusele, et käesoleval õppeaastal võiksime koostöös teistele Ida-Virumaa noortele teha ühe meeldejääva sündmuse.

Nii otsustasimegi uut õppeaastat alustada inspireeriva ja väga mõnusa energiaga koostöökohtumisega. Eriline heameel oli, et Kohtla-Järve Gümnaasiumis toimunud kohtumisele jõudsid kohale kõikide koolide motiveeritud ja teotahtelised noored: Kiviõli I Keskkoolist, Iisaku Gümnaasiumist, Toila Gümnaasiumist, Jõhvi Gümnaasiumist ja Sillamäe Gümnaasiumist.

Koostöökohtumist alustasime kokkuvõttega eelmisel õppeaastal toimunud kohtumistest, kus selgitasime uutele liikmetele varasematel kohtumistel esile kerkinud ideid ning asusime otsima ühisele koostööprojektile parimat väljundit. Pärast mitmete põnevate ideede õhku viskamist oli aeg sirutuspausiks sügiseselt kaunil Kohtla-Järvel. Õhtupoolikul tuli aktiivsete õpilastega oma kogemusi jagama Viru Vangla ja Eesti Riigiametnike Klubi projektijuht Virve Linder. Korraldanud mitmeid suuremaid ja väiksemaid sündmusi nii Viru Vangla töötajatele kui Ida-Virumaa inimestele, jagas Virve noortele eesootava ühisprojekti eel põnevaid ja asjalikke näpunäiteid, mida sündmuskorralduses silmas pidada. Teema oli kahtlemata sütitav, sest kogemuste jagamisest inspireeritult jätkus ideede ja kogemuste jagamine veel hiliste õhtutundideni.

Kohtumise teist päeva alustasime aktiivse ideelaadaga, mille tulemusena otsustasime ühise suurprojektina 2023. aasta kevadel ellu viia abiturientide kevadballi.

Hoogse koostöö tulemusena valmis noortel projekti elluviimiseks ka esialgne tegevuskava, mille elluviimisega jätkatakse juba novembri alguses Toila Gümnaasiumis toimuval uuel meeskonnakohtumisel!

Täname kõiki aktiivseid noori, kes kohtumisel kaasa lõid ja oma sütitava energiaga ühisele suurprojektile julgelt vastu astuvad!

 

Koostöökohtumist toetas Eesti Noorteühenduste Liit ja Haridus- ja Teadusministeerium.