Teadusvõistlused

Üle-eestiline riigigümnaasiumite teadusvõistlus “Future Starts Here – Kohtla-Järve”

2021 kevadel Kohtla-Järve Gümnaasiumis. Võistlustulle asuvad riigigümnaasiumid üle Eesti!

⚡️Kuidas toota käepärastest vahenditest elektrit, ehitada tuulegeneraatorit või lahendada visuaalkrüptograafia ülesannet? ⚡️

Sellistel ja veel põnevamatel teemadel saavad gümnaasiuminoored enda teadmisi ja oskusi proovile panna.

Võistlusel osalevad 6-liikmelised riigigümnaasiumite võistkonnad ja TalTech Virumaa Kolledži 1. kursuse tudengite esindusvõistkond, kellega gümnasistid saavad teadmistes ja oskustes rinda pista.

💥Esimene võistluspäev toimub huvitavate teoreetiliste ja praktiliste väljakutsetega reaal- ja loodusainetes ning infotehnoloogias. Laboritingimustes saavad tiimid panna proovile enda koostööoskusi ja teadmisi. Võistlusülesandeid lahendadakse Kohtla-Järve Gümnaasiumis ja TalTech Virumaa Kolledžis.

💥Teine võistluspäev veedetakse looduses ning võisteldakse Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil. Tiimidel läheb vaja lisaks nutikusele ka osavust, kiirust ja otsustusjulgust erilistes tingimustes.


Võistluse peakorraldaja on Kohtla-Järve Gümnaasium. “Future Starts Here – Kohtla-Järve” teadusvõistlus toimub koostöös TalTech Virumaa Kolledži, Eesti Energia AS-i ja Eesti Kaevandusmuuseumiga.