DB4 (tegutsenud 2019 – 2022)

Kui koolijuht on melomaanist aktiivne harrastusmuusik ja koolis õpib muusikahuvilisi õpilasi (aga neid on alati), on direktori bändi tekkimiseks soodne pinnas. Direktori bänd alustas tegevust 2009. aastal Gustav Adolfi Gümnaasiumis ning jätkab alates 2019. aastast Kohtla-Järve Gümnaaasiumis.

Koos andekate ja motiveeritud noorte muusikutega algas aktiivne muusikaline tegevus, mis on kestnud läbi kahe kümnendi ja kooli. Õpilased ju teadupärast lõpetavad kooli ja nii lähevad laiali ka koolibändid. Direktori bänd on aina jätkanud, vahetades koosseise ja järjekorra numbreid. Kohati tekib mõne koosseisuga nii suur inerts, et bänd tegutseb mõnda aega edasi ka vilistlastest liikmetega.  Esimesest aktiivsest kontserte andvast Direktori bändist on tänaseks välja kasvanud neljas koosseis ja küllap on järgmisedki oma tulekut ootamas. 

Kirg koos noortega musitseerida ja teha lahedaid kontsertprojekte, on viinud Direktori bändid kümnetele suurtele lavadele. Samuti on bändiga kaasa teinud pea kogu Eesti rokk- ja popp-muusikute ladvik

Kooli loomise esimesel kuul tuli kokku rokkbänd DB4
 

DB4 (Direktori bänd 4) liikme Evelina Koidu tutvustav tekst vinüülplaadil “Direktori bänd”, millel on direktor Hendrik Agur kõikide kuni 2022. aastani tegutsenud direktori bändide salvestustest valikud:

DB4 oli minu jaoks üldse kõige esimene bänd, kus sain musitseerida täieõigusliku bändi liikmena. Spontaanne otsus proovida midagi uut või lihtsalt juhus, mis muutis mu muusikalist maitset ja näitas muusika seni avastamata poolt. Nägin, kui toredalt ja tegusalt võib õhtuti proovides aega veeta, õppides läbi muusika ka teisi bändikaaslasi rohkem tundma. 

Kiired otsused, millised lood me ikkagi kavast välja jätame või millises järjekorras me neid esitame, kas esineme või ei esine, kui keegi liikmetest haigeks jääb, ja kes siis laulab; mida me selga paneme ja kas jõuame enne esinemist piisavalt proove teha – nii armas ja naljakas, aga see oli DB4 jaoks üsna tavaline asi. Kuid kõikidele olukordadele leidsime lahendused ja muusika kõlas alati. Kuulajad olid rahul ning nautisime ise koosmusitseerimist.

Me oleme inimestena väga erinevad, ent suutsime suurt ühist asja koos ja naudinguga teha. Koolibändina esinesime suurtel lavadel koos professionaalsete muusikutega, rõõmustasime publikut ning avastasime üksteises varjatud andeid ja talente. Näiteks kasvõi kõikide bändiliikmete jaoks tore üllatus, kui kõige viimastel esinemistel ja salvestusel tegi meie äge kitarrist Kirill lõpuks suu lahti ja hakkas laulma ning tegi seda nagu vana rokimees. Me ei olnud keegi teda varem laulmas kuulnud 🙂 

See kõik jääb meile kindlasti kauaks meelde. Isegi pärast bändi laiali minemist ning erinevatesse linnadesse kolimist suutsime veel koos musitseerida ning mõned projektid ellu viia. Seljataga on mitmed kontserdid, konkursid, festivalid ning sushiõhtud – meenutame neid sooja tunde ja tänuga koos aktiivselt veedetud aja eest. Loodetavasti saame veel kokku ja musitseerime jälle kõik koos!

Evelina Koidu, KJG G1 – G3

Direktori bändi neljanda koosseisu klahvpillimängija  2019-2021

Bändi koosseisu kuulusid

Paula Lass – laul

Mirtel Põdra (koosseisuvälisena) – laul

Evelina Koidu – klahvpillid

Kirill Pavlov– kitarr

Alex Ott – trummid

Hendrik Agur – basskitarr