Folkrokkbänd Kratt

Kohtla-Järve Gümnaasiumi folkrokkbänd KRATT alustas tegevust 2022. aasta juulikuus. Katsetused folk-roki stiili mängimisega tõi kokku kooli noored muusikud ja direktori ning esimene esinemine sai teoks Jõhvi lennupäeval. Pärast seda tuli kutse juba Lüganuse maarahva laadale ning sellele järgnesid kutsed esinemistele nii Jõhvi kontserdimajja kui ka Kohtla-Järve kultuurikeskusesse. Loomulikult astusime üles ka oma koolis. Kosel toimunud Koolirockil sai bänd tunnustuse kõige kompaktsema esituse eest ning 2023. aasta märtsikuus Kohtla-Järve Gümnaasiumis toimunud koolibändide festivalil “Antidolorosum” tunnustuse parima koosmängu eest. 2023. aasta suvel aga osales Kratt Viljandi folgil. Uus 2023/2024. õppeaasta algas väärika esinemisega Jõhvi kontserdimajas suurel laval Ida-Viru haridusgalal. 10. novembril 2023 võtab Kratt aga juba teist korda osa Kosel toimuvast KooliRockist.

Suurimat innustust ja mõjutusi folkroki mängimiseks oleme saanud kunagiselt tuliselt folkrokk bändilt Oort, samuti Trad.Attackilt, kuid oleme silmad ja kõrvad hoolega lahti hoidnud, et tutvuda juba laiemalt rahvamuusika ja nende edasiarendustega rokivõtmes. Nende suurepäraste bändide muusikaga lähemalt tuttavaks saamine on meid viinud juba enda lugudega katsetusteni. Raske on piiri tõmmata rahvamuusika ja omaloomingu vahele, kuid võttes põhjaks vana regilaulu, on põnev sinna peale ehitada midagi hoopis omamoodi ja teistsugust. Seepärast ei olegi autorlus nende lugude puhul nii tähtis, kuivõrd on see pigem ühislooming.

Krati koosseis 2023/2024 õppeaastal

vokaal – Marie Lisette Prits (G1)

vokaal – Heleene Värimäe (G1)

vokaal – Liisi Kauber (G2)

elektriviiul – Vera Fedossova (G1)

kitarr – Ivan Drumov (G1)

süntesaator, vokaal – Angelica Igoševa (G3)

trummid, vokaal – Mait Mihkel Toikka (G2)

basskitarr, vokaal – Hendrik Agur

Krati algkoosseis 2022/2023 õppeaastal

flööt, vokaal – Lisette Vildak (G1)

vokaal – Liisi Kauber (G1)

kitarr – Daniel Kabantšuk (G1)

süntesaator, akordion, vokaal – Angelica Igoševa (G3)

trummid, vokaal – Mait Mihkel Toikka (G2)

basskitarr, vokaal – Hendrik Agur

KRATT 21. veebruaril 2023 Kohtla-Järve kultuurikeskuses peale esinemist linnapea ja volikogu esimehe vastuvõtul ning maakondlikul tänugalal.

Kratt oma esimesel stuudiosalvestusel Tallinnas veebruaris 2023