Antidolorosum

Kohtla-Järve Gümnaasiumi korraldatav üle-eestiline koolibändide festival “Antidolorosum” toimub taas ning sel aastal kohtume 24. märtsil! 

Festivalile on oodatud muusika erinevate stiilidega bändidelt üle kogu Eesti kõikidest koolidest (k.a huvialakoolid).  Tuleme oma seinte vahelt välja, tutvustame endid ja oma muusikat üksteisele ning avalikkusele.

 Korraldaja poolt on tagatud professionaalne pillide ja vokaali helindamine ning helirežii, korralik PA, pillivõimendused, trummikomplekt, vajadusel ksülofoni, vibrafoni ja percussionide kasutamise võimalus ning elementaarne valgusrežii.

Festivalil osalejatele tagatakse toitlustus ja festivali lõpetamisel kohvilaud. Avatud on aatriumikohvik Koht37.

Festivalil on igal bändil esinemiseks 15 minutit koos lavale peale ja mahatulekuga ning enne kontserti sound checki aeg 20 minutit eelnevalt saadetud graafiku alusel. Lisaks toimuvad töötoad! (info on täpustamisel). 

Miks Antidolorosum? Erkki-Sven Tüüri müstiline progeroki teos “Antidolorosum” Artur Alliksaare sõnadele sõlmib kokku rokkmuusika püüdlused, keerukuse ja lihtsuse läbi müstiliste sõnumite kõiksusele, jättes kuulajale lahendada iseseisvalt küsimused, kas ehk igas muusikateoses on oma hing ja sügavam mõte, mis kõnetab ja resoneerub kuulajais igaühes isemoodi? Las need küsimused jäävadki.

Festivalil osalemise tingimused:

🎵osalejad  – Eesti koolide (sh. huvikoolide) õpilased ja töötajad

🎵bändi koosseis – vähemalt poole koosseisu ulatuses peavad olema oma koolipere liikmed. Kaasa võivad teha koolitöötajad. Eraldi võivad osaleda ka ainult koolitöötajatest koosnevad bändid või koolide vaheliselt ühiselt loodud bändid. 

🎵žanrid ja stiilid – oodatud on erinevad žanrid ja stiilid: rokk-, jazz-, popp-, instrumentaal- ja vokaalinstrumentaal jne. Festivalil osalemiseks ei kvalifitseeru 100-protsendiliselt arvutimuusika abil ning ilma naturaalsete või elektrooniliste pillideta muusikat esitav kollektiiv või esitaja.

🎵esinemise aeg – igal bändil on esinemiseks 15 minutit koos lavale peale ja mahatulekuga ning enne kontserti sound checki aeg 20 minutit eelnevalt saadetud graafiku alusel.

🎵tunnustamine – professionaalsetest muusikutest nõunikekogu võib välja anda festivalil silma paistnud esinejatele tunnustuskirju vokalistide, instrumentalistide, omaloominguliste lugude autorite või bändide kategooriates, mis väärivad esiletõstmist.

🎵taasesitamise õigused – festivalile registreerumisega kinnitab kollektiiv, et annab korraldajale õiguse esinemist ja esitatavat filmida, salvestada, otse üle kanda ja taasesitada korraldaja poolt valitud taasesitamist võimaldatavate vahendite kaudu ja abil. Samuti võib korraldaja kogu festivalipäeva vältel festivali territooriumil viibivaid isikuid pildistada ning avaldada neist vabalt foto- ja videomaterjale.

 
Registreeri oma bänd siin: https://forms.gle/PYJVRKSB1tKYPiUbA
Registreerimise tähtaeg: 15. märtsil 2024
 
Tutvu varasemate Antdolorosum festivalidega siin:
Antidolorosum 2023
Antidolorosum 2021