Õnne näitus

Palju õnne!?

Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust.

Arvatakse, et igatsus õnne järele on omane kõikidele inimestele. 

Mis on õnn, kuidas seda leida ning miks mõned inimesed ja rahvad on õnnelikumad kui teised? Kui palju õnne on vaja, et olla õnnelik, ja kas saab olla korraga nii õnnelik kui ka õnnetu? Need küsimused huvitavad nii psühholooge, filosoofe, poliitikuid kui a igaüht meist, kui me oma elu üle mõtisklema jääme. 

Uuringud on näidanud, et õnne ei peagi alati palju olema. Õnne võib võrrelda aeg-ajalt pilve tagant välja ilmuva päikesega. Meie kogemused saavad värvingu just elu tõusudest ja mõõnadest. Õnnetunne kaotaks oma tähenduse, kui selle kõrval poleks teisi emotsioone. 

Näituse “Palju õnne!?” eesmärk on uurida seda, mis teeb inimesed õnnelikuks,ning leida vastuseid paljudele heaolu ja vaimse tervisega seotud küsimustele. Analüüsime seda, kui õnnelikud on inimesed Eestis ja teistes riikides ning vaatame, mida saame ise enda ja teiste jaoks ära teha.

Näitus “Palju õnne!?” on jõudnud Kohtla-Järve Gümnaasiumisse ja ootab külastajaid septembrist-detsembrini. Näitus on avatud kõigile huvilistele koolimaja lahtioleku aegadel E-R 8:00-19:00

Kooligruppidele pakume ka juhendatud näitusetundi kestusega 80 minutit. Näitusetundi võib tulla näiteks inimeseõpetuse, bioloogia, ühiskonnaõpetuse või mõne muu tunni raames, mis õnne ja psühholoogia teemadega parasjagu kattub. 

Giidiga näitusetuurile on oodatud ka töökollektiivid, kes tahavad oma päeva natuke õnne lisada. 

Registreeri end muuseumitundi SIIN

Jätame endale õigused kuupäevades ja kellaaegades muudatuste tegemiseks.

Näitust toetavad:

Tervisekassa

Eesti Teadusagentuur

Eesti Kultuurkapital

Briti Nõukogu

Hariduskopter

Eesti Tervisemuuseum

Huvi korral palume ühendust võtta: 

Gisela Kastein [email protected]

Melika Tali [email protected]