2019

16. detsembril toimus Jõhvi Kontserdimajas suurejooneline Ida-Virumaa koolinoorte omaloominguliste laulude konkursi “Väike laul suurele lavale” finaalkontsert.

Esmaspäeval täitus Jõhvi Kontserdimaja saal ligi 500 inimesega, kes tulid kuulama ja vaatama oma silmadega, kuidas Ida-Virumaa andekate noorte loodud lauludest on saanud suur orkestriteos.

Heliloojad Tõnis Kõrvits, Siim Aimla ja Teno Kongi tegid esitatud lauludele orkestriseaded spetsiaalselt Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri jaoks. Laule esitasid Ida-Virumaa koolide noored, kellest paljud olid enda loodud laulude autorid.

Üleskutsele laulude kirjutamise konkursil osalemiseks reageeris nii palju noori erinevatest Ida-Virumaa koolidest: Jõhvist, Ahtmest, Narvast, Iisakust, Sillamäelt, Kiviõlist ja Kohtla-Järvelt. Konkursi komisjon valis konkursile esitatud lauludest välja 20 noorte omaloomingulist laulu. Noorteorkestri pillimängijad õppisid seadeid ligi kaks kuud, harjutades mitmeid kordi nädalas ja seda tihtipeale ka nädalavahetustel. Nii lauljad kui ka pillimehed tegid suurt tööd, et saaksime üheskoos nautida jõulueelset perioodi hea muusika saatel. 

Pühendasime ”Väike laul suurele lavale” kontserdi Ida-Virumaa koolirahule. Pühenduse ajend tulenes pingelisest olukorrast, mis on tekkinud Kiviõli I Keskkoolis. Tahame näidata, et koolidevaheline koostöö on edasiviiv jõud ning üheskoos suudame maailma paremaks muuta.

Täname südamest kõiki laulude autoreid, orkestriliikmeid, lauljaid, juhendajaid, lapsevanemaid, kaasaelajaid ja partnereid, kes projekti panustasid ja meile kaasa elasid. Eriline tänu läheb meie suurtoetajatele: Kohtla-Järve Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp, Eesti Kontsert ja Jõhvi Kontserdimaja.

Aitäh kõigile! Uute elamusteni!

GALERIID VAATA SIIN!