2020

18. veebruaril 2021 toimus Jõhvi Kontserdimajas suurejooneline Ida-Virumaa koolinoorte omaloominguliste laulude konkursi “Väike laul suurele lavale” 2020 finaalkontsert.

Mitmeid kord edasi lükkunud kontsert leidis aset kõiki turvalisuse meetmeid rakendades, et üheskoos nautida andekate noorte muusikat.

Heliloojad Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla tegid esitatud lauludele orkestriseaded spetsiaalselt Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri jaoks. Laule esitasid Ida-Virumaa koolide noored, kellest paljud olid enda loodud laulude autorid.

Üleskutsele laulude kirjutamise konkursil osalemiseks reageeris nii palju noori erinevatest Ida-Virumaa koolidest. Kokku esitati konkursile laule 13st erinevast Ida-Virumaa koolist: Kohtla-Järve Järve Kool, Kiviõli 1. Keskkool, Tammiku Põhikool, Ahtme Kunstide Kool, Jõhvi Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Lüganuse Kool, Iisaku Gümnaasium, Iisaku lasteaed “Kurekell”, Sillamäe Eesti Põhikool, Narva Keeltelütseum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Kohtla-Järve Gümnaasium.

Võrreldes eelmise aasta konkursiga oli tänavu konkurss väga populaarne. Eelmisel aastal esitati 24 laulu, millest 21 pääses edasi. Sellel aastal valis komisjon konkursile esitatud 49st laulust välja 26 noorte omaloomingulist laulu. Oleme uhked, et Ida-Virumaal on niivõrd aktiivseid ja andemaid muusikuid!

Noorteorkestri pillimängijad õppisid seadeid ligi kolm kuud, harjutades mitmeid kordi nädalas ja seda tihtipeale ka nädalavahetustel. Nii lauljad kui ka pillimehed tegid suurt tööd, et saaksime hoolimata piirangutest nautida noorte loomingut.

Täname südamest kõiki laulude autoreid, orkestriliikmeid, lauljaid, juhendajaid, lapsevanemaid, kaasaelajaid ja partnereid, kes projekti panustasid ja meile kaasa elasid. Täname ka südamest neid noori muusikuid ja lauljaid, kes projekti panustasid, kuid kahjuks lavale esinema ei saanud. Oleme siiralt tänulikud!

Eriline tänu läheb meie toetajatele: Eesti Kultuurkapital (Ida-Virumaa ekspertgrupp), Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Kohtla-Järve Selver, Jõhvi Kontserdimaja.
Uute elamusteni!

VAATA GALERIID SIIN!

Pildid tegid: Olesja Prants ja Marten Ong